Flash firmware WL-5460
 

Flash firmware WL-5460

Aktualizace 15.4.2014 - poslední platný firmware je e19 ke stažení ZDE

BOOTLOADER pro WL 5460 AP   1.8.2007

POZOR - JE URČENO POUZE PRO WL 5460 !!!!!

V případě nahrání do 5450 toto vede k definitivnímu zničení rádia na které se při reklamaci přijde a nebude uznáno jako výrobní vada !!!

V čem je to tedy dobré? V případě pokud dojde k chybě při nahrávání fw máte šanci zařízení uvést do nouzového režimu a obnovit FW přes webové rozhraní. Nepotřebujete žádnou konzoli, zařízení rozebírat ani nic podobného. Prostě a jednoduše si poškozený kus přinesete na stůl, zapnete počítač a jednoduše to opravíte.

Jak tedy na upload firmware ?

Nejprve musíte provést upgrade bootloaderu. Zařízení, které mají verzi 9 FW v sobě již při zakoupení tento zásah nepotřebuje. Pro všechny ostatní následuje popis.
Výchozí stav je WL 5460 s fw v08 nebo pokud jste již upgradovali v09. Pokud máte nižší verzi fw, je nutno dohrát fw na uvedené verze. Postup postupného upgrade je uveden zde

Stáhnete si bootloader odtud. Rozbalíte do vhodného adresáře - máte tam dva soubory, 5460boot_fix.bat - ten slouží pro provedení vlastního upgrade a boot_v14a.bin - vlastní bootloader

Poté nastavíte na své lan kartě ip adresu 192.168.1.5 s maskou 255.255.255.0. Napojíte ap na UTP kabel do LAN1 !!!!!!! POZOR, pokud to dáte do lan2 tak to nebude fungovat. AP máte stále vypnuté.
Zmáčknete vhodným tenkým předmětem reset tlačítko na zadní straně ap a připojíte napájení. Cca po 5ti vteřinách zhasne čevená kontrolka, pak pustíte tlačítko reset a můžete nahrávat.
Nahrání provedete jednoduše spustěním souboru 5460boot_fix.bat, který vás provede celým nahrávacím postupem. Podmínkou pro správnou funkci je, že Váš operační systém Windows musí obsahovat tftp (od XP výše u všech většinou obsaženo). Následuje automatický reboot. Upozornění, po dobu uploadu bootoaderu nesmíte zařízení vypnout z napájení. Nastavení, které jste měli na rádiu zůstanou zachována.
Jak zkontrolovat že bylo dosaženo úspěchu aneb co s tím dále :
Pokud chcete zjistit zda se povedl upgrade a jestli a jak to funguje, případně v případě problémů s nahráváním fw postupujte podle následujícího postupu. Vypnete zařízení z napájení, zmáčněte tlačítko reset a připojte zařízení k napájení. Po cca 5ti sekundách zhasne červená kontrolka. Na lan kartu musíte mít nastavenou ip adresu 192.168.1.5 s maskou 255.255.255.0 Do prohlížeče zadáte adresu 192.168.1.6 a měli by jste vidět tohle
emergency procedure
Pokud uvidíte tuto stránku, upload se povedl, zařízení vypněte a zapněte normálním způsobem a můžete jej dále používat. Pokud chcete provést obnovení FW, samozřejmě jak je dále snad jasné, použijete procházet a upload. Pokud vše proběhne korektně, uvidíte následující obrázek. Pokud ne, zkuste postup zopakovat. Mě konkrétně se vyskytl problém s firefoxem, ale to je pravděpodobně záležitost pouze mého notebooku.
upload probehl v poradku
Co všechno tam jde nahrát ? bez problémů fw v9 a v8 verze pro nahrávání přes web.
Myslím, že toto je jedna s věcí, která se opět povedla.

 

Pokračovat
logo