Měříme za Vás
 

Měříme za Vás

Měření a výběr antén, konektorů a pigtailů.

Měříme za Vás. Jakékoliv hodnověrné měření VF komponentů je velmi finančně a technicky náročným úkolem. Proto, před tím, než  výrobky (typicky antény ) zařadíme do našeho sortimentu pečlivě kontrolujeme, zda splňují parametry udávané výrobcem. Neřešíme, která anténa nebo kabel je nejlepší, konkrétní výběr neboli poslední slovo při výběru zboží má vždy zákazník. My se staráme o to, aby výrobcem deklarované parametry souhlasily.

Největší problém bývá s dodržením PSV, nebo také VSWR či ČSV. Zkratka udává, kolik energie se podaří opravdu anténě vyzářit a kolik je jí zpět odraženo do kabelu směrem ke kartě.

Průběžně také nahodile kontrolujeme, zda výrobce dodržuje parametry i dále při produkci, či dochází k odchylkám. Pokud zjistíme problém, ihned se jej snažíme s výrobcem řešit.

Pro měření používáme kvalitní měřící přístroje firmy HP - AGILENT, reflektometry a rozbočovače NARDA, útlumové články a zátěže AMPHENOL a další.

sada pro VF měření

Disponujeme dvěmi shodnými kompletními měřícími pracovišti vybavenými spektrálním analyzátorem a generátorem signálu.

generátor a analyzátor HP 8765A a HP3850

Spektrální analyzátor HP-AGILENT HP 8756A s rozsahem 10MHz-40GHz a dynamickým rozsahem +10 až -50dBm, plně programovatelný pomocí HPIB (GPIB) rozhraní. Potřebný počet aktivních měřících sond.

generátor signálu HP8350

Generátor signálu HP 3850B s výměnnými jednotkami umožňující měření v rozsahu 0-2,7GHz a 2-8,4Ghz

 

Reflektometry NARDA typ 5074 pro měření 1,7GHz - 3,5GHz a typ 5073 pro měření 3,5 GHz - 8,4GHz PSV 1,01

rozbočnice pro měření VF

Odbočovač VF signálu NARDA typ3093.

Zátěže 50Ohm výrobce AMPHENOL

Příslušné kabelové redukce.

 

 

 

Pokračovat
logo