Znáte to, bytovka nebo větší rodinný domek s 2 nebo 5ti uživateli, na střeše aktivní prvek, pod střechou switch, typicky to napájí jeden z uživatelů. V případě, že u něj "odejde" zdroj, jsou všichni bez internetu. Stejná situace nastane, když soused odjede na dovolenou a napájení "pro jistotu" vypne. Nebo prostě je takový, že to občas vypne jenom tak.
Řešení je jednoduché pomocí našeho multipower panelu. Princip spočívá vtom, že zdroj pro poe umístíte až u 3 zákazníků v bytovce. Každý z nich napájí zařízení na střeše s tím, že jednotlivé napájecí trasy jsou od sebe vzájemně odděleny a v případě výpadku jedné začne napájení téci z další.
Prakticky máte k dispozici trojnásobnou zálohu napájení od třech uživatelů. Výstupní napájené jsou dva knektory, POE ethernet - port 1, který je zároveň jištěn i vratnou pojistkou proti zkratu na vedení a transily na napájecích vodičích proti zavlečení přepětí dále do zařízení. Druhým rozhraním pro připojení napájení je univerzální svorkovnice pro tři vodiče - plus, mínus a zem. Poe konektor doporučujeme pro napájení aktivního prvku na střeše, svorkovnici doporučujeme pro napájení switche nebo prvku pod střechou.
Stav napájení je indikován led diodami vedle konektoru, takže technik i při periodické kontrole zařízení ihned vidí, který napaječ běží a který může být případně nefunkční. Jednotlivé napájecí větve jsou odděleny diodou, takže můžou být napájeny i z napájecích zdrojů na různých fázích a dokonce i různým napětím. Např, u jednoho klienta je zdroj 24V, u druhého 18V a u třetího jenom 12V. Nevadí, díky oddělení vše bude fungovat a technik nemusí řešit, kde je jaký zdroj.
Určeno pro pasívní napájení zařízení typu Mikrotik, ubnt a podobné.
K dispozici ve 3 variantách.
Maximální provozní napětí = 48V ss
Maximální napětí = cca 60V ss
Maximální proud napájecí větve - od jednotlivého uživatele = 1A, po dohodě lze upravit
Ochrana POE výstupu - maximální trvalý proud pro zařízení na střeše = 0,9A
Ochrana POE výstupu - vypínací proud pro zařízení na střeše = 1,8A