Multipower - multinapaječ, řeší napájecí problémy
 

Multipower - multinapaječ, řeší napájecí problémy

Jak vyřešit napájení, když klient vypne proud.

Znáte to, bytovka nebo větší rodinný domek s 2 nebo 5ti uživateli, na střeše aktivní prvek, pod střechou switch, typicky to napájí jeden z uživatelů. V případě, že u něj "odejde" zdroj, jsou všichni bez internetu. Stejná situace nastane, když soused odjede na dovolenou a napájení "pro jistotu" vypne. Nebo prostě je takový, že to občas vypne jenom tak.

Multinapaječe aneb multipower, multipoe

Řešení je jednoduché pomocí našeho multipower panelu. Princip spočívá vtom, že zdroj pro poe umístíte až u 3 zákazníků v bytovce. Každý z nich napájí zařízení na střeše s tím, že jednotlivé napájecí trasy jsou od sebe vzájemně odděleny a v případě výpadku jedné začne napájení téci z další.

Prakticky máte k dispozici trojnásobnou zálohu napájení od třech uživatelů. Výstupní napájené jsou dva knektory, POE ethernet - port 1, který je zároveň jištěn i vratnou pojistkou proti zkratu na vedení a transily na napájecích vodičích proti zavlečení přepětí dále do zařízení. Druhým rozhraním pro připojení napájení je univerzální svorkovnice pro tři vodiče - plus, mínus a zem. Poe  konektor doporučujeme pro napájení aktivního prvku na střeše, svorkovnici doporučujeme pro napájení switche nebo prvku pod střechou.

Stav napájení je indikován led diodami vedle konektoru, takže technik i při periodické kontrole zařízení ihned vidí, který napaječ běží a který může být případně nefunkční. Jednotlivé napájecí větve jsou odděleny diodou, takže můžou být napájeny i z napájecích zdrojů na různých fázích a dokonce i různým napětím. Např, u jednoho klienta je zdroj 24V, u druhého 18V a u třetího jenom 12V. Nevadí, díky oddělení vše bude fungovat a technik nemusí řešit, kde je jaký zdroj.

Určeno pro pasívní napájení zařízení typu Mikrotik, ubnt a podobné.

K dispozici ve 3 variantách.

  • Multinapaječ se 4mi konektory - 3 vstupní, 1+1 výstupní, pro 100Mbit zařízení, propojení do switche pomocí krátkých patch kabelů
  • Multinapaječ EKO se 4mi konektory - 3 vstupní, 1+1 výstupní, pro 100Mbit zařízení, ekonomická verze, do panelu se zapojují pouze napájecí vodiče , datové se po roztwistování kabelu zapojí přímo do aktivního prvku - dostupnost léto 2017, již lze objednat
  • Multipower pro GIGABIT - dostupný v létě 2017

Technické parametry :

Maximální provozní napětí = 48V ss
Maximální napětí = cca 60V ss
Maximální proud napájecí větve - od jednotlivého uživatele = 1A, po dohodě lze upravit
Ochrana POE výstupu - maximální trvalý proud pro zařízení na střeše = 0,9A
Ochrana POE výstupu - vypínací  proud pro zařízení na střeše = 1,8A

Přínos pro Vás :

  • Záloha napájení, problém odstraníte při pravidelné kontrole zařízení
  • Zařízení na střeše je na napájecích vodičích chráněno rychlými transily proti přepětí
  • Zařízení na střeše je chráněno vratnou pojistkou na napájecím vedení proti zkratu
  • Ihned vidíte, které napájení funguje a které nikoliv. Bez zbytečného hledání, zvonění a obtěžování klientů.

     
Pokračovat
logo