Nezdařená kopie antény Cyberbajt
 

Nezdařená kopie antény Cyberbajt

Nezdařená kopie antény GIGAETHER

10.12.2007

Varování před koupí podobné, ale mnohem horší antény

Ozvalo se nám několik zákazníků, kteří u nás nakupují osvědčené a kvalitní antény Cyberbajt, že viděli naši anténu, ale za výhodnější cenu. Uvedenou anténu dovážíme jako primární dovozci, proto se mi to moc nezdálo a vydali jsme se tedy pátrat. Dopátrali jsme se k anténě, která je vyrobena ve stejné krabičce jako Cyberbajt. Na první pohled je k nerozeznání (nyní již firma, která je "vyrábí" začala výrobky označovat i samolepkou, kterou ovšem smyje první déšť).

anténa cyberbajt 2,4Ghz

Co je však podstatné a proč je špatně že si někdo něco doma na koleně nebo v garáži vyrábí?

TOTO:

spatne provedeni anteny

Antény Cyberbajt jsou vyrobeny precizním způsobem na desce plošného spoje. To sice prodražuje výrobu (proti ohýbýbí drátu na 8 hřebících), avšak má to jednu nezanedbatelnou výhodu :

 • Každá anténa je stejná, jeden kus je stejný jako druhý, nedochází k žádným chybám lidského faktoru při ohýbání drátu, VF části jsou nezávislé na pondělních a pátečních sériích. Prostě každá anténa má vše tak jak má mít.

  POZOR u nezdařené kopie je OPAČNÁ polarizace. Výrobce se to snaží i naznačit, ale zákazníci, kteří jsou zvyklí montovat antény Cyberbajt můžou dosáhnout velmi špatných zkušeností.

  Perličky


  spatne provedeni - zaliti kofixem

  Koaxiální kabel by opravdu neměl být připájen kdekoliv, jak to vyjde, vývod kabelu má přesně své místo, pokud se dá jinam, je možno zisk antény snížit bez problémů i na nulu.
  Mechanické uchyceni a provedení také stojí za to, zejména prosím prohlédněte si detailní fotografii vodotěsného provedení uchycení držáku.

  spatne mechanicke provedeni

  A ještě jednou pohled na čelní stranu tohoto veledílka. Uvedená anténa v provedení v jaké jsme ji dostali my (běžným nákupem a reference od zákazníka) v žádném případě nemůže splňovat deklarované parametry.

  kopie antény cyberbajt
   

  Anténu můžete zakoupit u výrobce, nebo bohužel i u jednoho z větších distributorů. Přesto, že tento článek možná výrobci přinese několik nových zákazníků, doufám, že většina si dá pozor a bude dále raději kupovat byť o 50 kč dražší, ale kvalitní antény.

  Pokud je pro Vás až tak kritická cena antény a máte spoustu času, prostě si ji vyrobte. Nevíte jak ? Napište mail na wifi(at)zesilovace.cz, pokud dostanu alespoň 5 mailů, zveřejníme návod na výrobu jednoduché a vyzkoušené antény (pro ty, kterým se nechce hledat na internetu).

Pokračovat
logo